آیا پولدارها بیشتر کتاب می خوانند؟

آیا پولدارها بیشتر کتاب می خوانند؟

مرکز تحقیقات پیو اعلام کرد؛

پولدارها بیشتر کتاب می‌خوانند

 

پژوهش‌های جدید مرکز تحقیقات پیو نشان داده آمریکایی‌هایی که از درآمد بالایی برخوردارند، نسبت به افراد کم‌درآمد علاقه بیشتری به خواندن کتاب دارند.

به گزارش مد و مه، ایبنا به نقل از دیجیتال‌ریدر نوشت:  مرکز تحقیقات پیو در آخرین پروژه آماری خود از تعداد کسانی خبر داده که در آمریکا هیچ وقت کتاب نمی‌خوانند. این مرکز در نظرسنجی خود به این نتیجه رسیده که قشر خاصی از افراد در این کشور تمایل کمتری به مطالعه دارند.

بر اساس آمارهای منتشر شده توسط این مرکز، آمریکایی‌هایی که کمتر از 30 هزار دلار درآمد سالیانه دارند نسبت به افرادی که میانگین درآمد سالیانه‌شان از این مبلغ بیشتر است، کمتر به کتاب‌خوانی علاقه نشان می‌دهند. پرسش‌نامه‌هایی که توسط این مرکز به کاربران مختلفی از گروه‌های سنی مختلف ارسال شده نشان می‌دهد که افراد بالای 50 سال نیز کمتر به مطالعه کتاب علاقه نشان می‌دهند.

مرکز تحقیقات پیو اعلام کرده که دانشجویان آمریکایی نسبت به دانش‌آموزان دبیرستانی این کشور پنج برابر بیشتر کتاب می‌خوانند. یک نکته جالب در نتایج، مقایسه جوانان دانشگاهی و غیر دانشگاهی است. آمارهای ثبت شده پس از سال 2011 میلادی نشان می‌دهد که جوانان دارای تحصیلات عالی بیشتر از دیگر جوانان دستگاه‌های کتاب‌خوان دیجیتال دارند.

در این آمارها اطلاعات جالبی نیز درباره مهاجران خارجی ساکن آمریکا منتشر شده است که نشان می‌دهد مهاجران متولد شده در خارج از آمریکا نسبت به فرزندان متولد شده خود در خاک آمریکا کمتر کتاب انگلیسی می‌خوانند.

مد و مه/چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۷

نظرات:
اخبار برگزیده