نامه‌ای از چارلز دیکنز که از ماجرایی هولناک در زندگی‌اش حکایت دارد

نامه‌ای از چارلز دیکنز که از ماجرایی هولناک در زندگی‌اش حکایت دارد

حراج نامه‌ای از چارلز دیکنز درباره اتفاقی هولناک در 150 سال پیش از این

 

به گزارش مدومه ایبنا به نقل از میل‌آنلاین نوشت: به تازگی نامه‌‌ای از چارلز دیکنز، داستان‌نویس انگلیسی کشف شده که نشان می‌دهد این نویسنده از یک تصادف مرگ‌بار قطار در سال 1865 میلادی که منجر به کشته شدن ده نفر و زخمی شدن 40 تن شده بود، جان سالم به در برده است. او در این نامه که مخاطب آن پولین ویاردو، خواننده اپرا فرانسوی است نوشته که شاهد مرگ چند نفر در آن روز هولناک از نزدیک بوده و از ترس‌های خود بعد از این حادثه سخن گفته؛ ترس‌هایی که تا آخر عمر با او مانده بود.


دیکنز، پولین ویاردو را زمانی که در پاریس اقامت داشت، ملاقات کرده و چند بار باهم به کنسرت او رفته بود.

دیکنز در این نامه نوشته که دیدن صحنه خارج شدن ریل از قطار برایش بسیار متاثرکننده و دردناک بوده و تا مدت‌ها در شوک این حادثه بوده و هروقت که سوار قطار می‌شده آن احساس ترس و دلهره شدت پیدا می‌کرده است.

 او در ادامه نامه نوشته که هیچ آسیبی به خود وی وارد نشده و فقط ساعتش تا چند هفته بعد درست کار نمی‌کرده است. دیکنز در این نامه به طرز چشمگیری به شرح جزئیات ساعتش و ویژگی‌های آن پرداخته است.

این نامه قرار است امروز (21 آذرماه) در حراجی ساتبی لندن به فروش برسد. مسئولین حراجی نامه را جالب و قابل توجه توصیف کرده و گفته‌اند این نامه صرف‌نظر از اینکه ما را از حادثه مربوط به آن سال باخبر می‌کند، استعداد داستان‌سرایی او را نیز نشان می‌دهد. پیش‌بینی می‌شود که این نامه 5 هزار پوند فروخته شود.

چند ماه پیش نیز نوادگان چارلز دیکنز نامه‌ای را از او برای حراج گذاشتند که در آن از دلخوری این نویسنده از هانس کریستین اندرسون، نویسنده دانمارکی پرده برمی‌داشت. این نامه در لندن  4600 پوند به فروش رفت.

مد و مه/جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶

نظرات:
اخبار برگزیده