انتشار کتاب «راهنمای توپچی فریبکار» اثر سالوادور دالی با ترجمه محمدرضا اصلانی

انتشار کتاب «راهنمای توپچی فریبکار» اثر سالوادور دالی با ترجمه محمدرضا اصلانی

به گزارش مدومه نشر نو به تازگی کتابی با عنوان «راهنمای توپچی فریبکار» اثر سالوادور دالی و به ترجمه‌ی دکترمحمدرضا اصلانی منتشر کرده است.

دکتر محمدرضا اصلانی پس از انتشار کتاب های «بازمانده‌های غریبی آشنا» و «فرهنگ واژگان و اصطلاحات طنز»  اینک با ترجمه کتاب خواندنی و طنز «راهنمای توپچی فداکار» اثر جدیدی به خوانندگان خود عرضه کرده است.

سالوادور فلیپه دالی نقاش نابغه – یا نقش دیوانه – شاید معروف‌ترین هنرمند سوررئالیسم باشد. او در ۱۱ مهٔ سال ۱۹۰۴ در روستایی نزدیک شهر مادرید اسپانیا چشم به جهان گشود. در سال ۱۹۲۹ به‌طور رسمی به جمع هنرمندان سوررئالیسم پیوست. روز ۲۳ ژانویهٔ ۱۹۸۹، در سن ۸۴ سالگی درگذشت و در سرداب موزه و تئاتر دالی به خاک سپرده شد.

دالی در سال ۱۹۶۴ زندگی‌نامهٔ خود را تحت عنوان یادداشت‌های روزانهٔ یک نابغه نوشت. وی دربارهٔ این کتاب عنوان کرد: «این کتاب ثابت می‌کند که زندگی روزمرهٔ یک نابغه، خواب او، هضم غذای او، شور و شعف او، ناخن‌های او، سرماخوردگی‌های او، خون او، زندگی و مرگ او ضرورتاً با سایر افراد بشر متفاوت است.» دالی ضمیمهٔ شگفت آوری تحت عنوان «هنر تیز دادن» یا «راهنمای توپچی فریبکار» در پیوست این کتاب نوشته است. در این نوشته به سراغ پدیده‌ای عام و مهم می‌رود که هر انسانی از آن یک عمر تجربه دارد، اما همواره مورد غفلت واقع شده است.

مد و مه/شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶

نظرات:
اخبار برگزیده