پیشکش «درمیشیان» به قربانیان حوادث تروریستی تهران

پیشکش «درمیشیان» به قربانیان حوادث تروریستی تهران

 رضا درمیشیان جایزه حقوق‌بشری‌اش را به قربانیان حادثه تروریستی تهران تقدیم کرد. فیلم سینمایی «لانتوری»، ساخته رضا درمیشیان، برنده جایزه بهترین فیلم از هفدهمین جشنواره فیلم «حقوق‌بشر بوینس‌آیرس» آرژانتین شد و درمیشیان جایزه خود را به قربانیان حادثه تروریستی تهران تقدیم کرد. 


به گزارش مد  و مه به نقل از شرق، رضا درمیشیان درباره جایزه‌اش گفت: این جایزه حقوق‌بشری را پیشکش می‌کنم به شهدا و قربانیان حادثه تروریستی تهران؛ مردم بی‌گناهی که قربانی بی‌رحمی و جنایت دشمن حقوق‌بشر؛ یعنی داعش شدند. 
فیلم سینمایی «لانتوری» تاکنون در بیش از ٥٠ جشنواره جهانی به نمایش درآمده و این جایزه هفتمین جایزه جهانی این فیلم است. در این جشنواره، «لانتوری» در بخش مسابقه هفدهمین جشنواره فیلم «حقوق‌بشر بوینس‌آیرس» آرژانتین با فیلم‌هایی از کشورهای ایتالیا، آلمان، اسپانیا، بلژیک، اردن، لوكزامبورگ، بولیوی و ارمنستان به رقابت پرداخت. عرضه و پخش بین‌المللی فیلم برعهده محمد اطبایی (مستقل‌های ایرانی) است. 
به دنبال اقدام اخیر درمیشیان، محمد بزرگ‌نیا، رئیس کانون کارگردانان سینما، در نامه‌ای از این کارگردان تقدیر کرد. در متن نامه محمد بزرگ‌نیا آمده: «کانون کارگردانان سینمای ایران مسئولیت اجتماعی و همنوایی شما را با تقدیم جایزه خود به شهیدان حملات تروریستی ارج می‌نهد و برای شما آرزوی سربلندی و موفقیت بیشتر دارد».

مد و مه/یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶

نظرات:
اخبار برگزیده