انتشار کتابی جدید از جان گریشام در روزهای آینده

انتشار کتابی جدید از جان گریشام در روزهای آینده

به گزارش مدومه به نقل از نیویورک‌تایمز،  «جان گریشام»، کتاب داستانی دیگری را چاپ می‌کند. نویسنده آثار جنایی آمریکایی همچون «مرد معصوم»، «وکیل»، «زمانی برای کشتن»، «اتاق مجازات»، و «شیاد»، داستان  «جزیره کامینو» را به  انتشارات «دابل‌دی»، سپرده است. این رمان، سی‌امین اثر گریشام است و به زودی منتشر خواهد شد. 

گریشام و همسرش در طول یک سفر درباره داستان این کتاب با هم سخن گفته بودند. در آغاز جزیره‌ای که با هم زیاد به آن سفر می‌کنند به عنوان اسم کتاب انتخاب شد اما به دلیلی حفظ حریم شخصی‌اش نام آن را تغییر دادند. تصویر روی کتاب درست مانند جایی است که گریشام هر روز برای پیاده‌روی به آنجا می‌رود. پیشنهاد همسرش این بود تا از سرقتی ادبی در داستانش سخن بگوید و نویسنده از آن استقبال کرد. در نتیجه داستان وی درباره سرقت پنج اثر دست‌نویس از آثار اسکات فیتزجرالد، نویسنده آمریکایی از دانشگاه پرینستون است. نویسنده حتی دوست داشت بخش‌های مربوط به شخصیت اصلی زن داستان توسط همسرش نوشته شود اما او این خواسته او را نپذیرفت.
  
علاوه بر این اثر جنایی، گریشام داستان کوتاه غیرجنایی از عاشقان کتاب را هم به ناشر سپرده است. قصه این داستان در  «فلوریدا» رخ می‌دهد و داستان زنی‌ست  که ساعت‌ها کنار ساحل کتاب می‌خواند.
 
«گریشام» ، نویسنده 62 ساله، در رشته حقوق تحصیل کرده است.پس از اخذ مدرک این رشته از دانشگاه ایالتی می‌سی‌سی‌پی، مدتی به کار وکالت در شهر «آکسفورد» مشغول شد. وي مدتی نماینده مجلس در پارلمان ایالتی بود و پس از چند سال از کار کناره گیری کرد. او سال‌هاست به عنوان نویسنده رمان‌های حقوقی پرفروش در آمریکا مطرح است. رمان‌های وی به بسیاری از زبان‌های زنده دنیا ترجمه شده‌اند. بیشتر کتاب‌هایش به فارسی نیز ترجمه شده‌اند. همچنين از اکثر کتاب‌های وی یک نسخه سینمایی نیز ساخته شده است.

مد و مه/سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶

واژگان:
جان گریشام

نظرات:
اخبار برگزیده