رمان «همه ی ساعت های جهان خوابند» اثر علیرضا آقائی راد در نمایشگاه کتاب تهران

 «همه ی ساعت های جهان خوابند» اثر علیرضا آقائی راد در نشر روزگار عرضه می شود

به گزارش مد و مه رمان همه ساعت های جهان خوابند، به قلم علیرضا آقائی راد که اولین تجربه این نویسنده و روزنامه نگار در عرصه رمان نویسی است، در نمایشگاه کتاب در دسترس علاقه مندان خواهد بود. علیرضا آقائی راد متولد 1359 در تهران و دانش آموخته تئاتر با گرایش ادبیات نمایشی از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی است. او سابقه ای طولانی در عرصه روزنامه نگاری دارد و به مدت 17سال با نشریات مختلف، سایت های خبری و خبرگزاری های کشور همکاری داشته است. از دیگر فعالیت های این نویسنده و روزنامه نگار می توان به تدریس داستان نویسی، نمایشنامه نویسی و مبانی روزنامه نگاری و همچنین همکاری با گروه نمایش رادیو به عنوان نویسنده  اشاره داشت. در بخشی از این کتاب می خوانیم: 


«تصور کن این‏ها همه خواب باشد. و تو از پس کابوسی چنین دراز، بیدار شوی، با پشت دست عرق پیشانی‏ات را پاک کنی و نفسی به راحتی بکشی. تصور کن این‏ها می‏توانست خواب باشد. آن وقت آیا تو، خوشبخت‏تر ‏از حالا بودی؟! خوشبخت‏تر ‏از همین لحظه‏ی ‏پوچ و سردرگم که نشسته‏ای ‏روی مبل قرمز و مشکی همان کافه‏ی ‏آشنا و داری همراه صدای گیتار نوازنده‏ی ‏جوان، تمام این اتفاقات را یک بار دیگر در ذهنت مرور می‏کنی؟! فکر کن. راستی چه فرقی می‏کند؟! اصلا شاید همین زندگی، همین رفتن‏ها، آمدن‏ها، همین هیاهوی پر قیل و قال سرسام آور، همین دور تکراری که ما نامش را زندگی گذاشته‏ایم‏، یک خواب طولانی باشد. خوابی به درازای عمر بشریت. و یکی در ازل، ساعتی را روی زمانی مشخص کوک کرده تا ما، همه‏ی ‏ما، در لحظه‏ای ‏معین با صدای زنگش از خواب بیدار شویم، و به فراخور آن چه در این خواب دیده‏ایم‏، یا با لبخندی روشن، به بدن‏مان ‏کش و قوس دهیم و چشم بر روزی تازه باز کنیم، و یا پریشان از خواب آشفته¬مان، در حالی که نفس نفس می‏زنیم، کورمال کورمال دنبال کلید چراغ خواب کنار تخت‏مان ‏بگردیم تا در پناه نور کم رمقش، جدا شویم از جهان کابوس. باور کن اصلا اهمیت ندارد ما از کدام دسته باشیم. آن چه مهم است، این است که آنی که ساعت بیدار باش جهان را با دست‏های سالخورده و پینه بسته‏اش ‏کوک کرده، آن قدرچشمانش سو نداشته تا ببیند و متوجه شود که ساعتش خواب است. خوابی به بلندای عمر جهان.»

این رمان را انتشارات روزگار منتشر کرده و علاقمندان برای تهیه آن می توانند به غرفه این ناشر واقع در نمایشگاه کتاب، سالن ناشران عمومی A3 ابتدای راهرو3 مراجعه نمایند.

مد و مه/دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

نظرات:
اخبار برگزیده