هرکول پوآروی سینمایی جدید / کنت برانا و هیبتی تازه برای شمایلی آشنا

هرکول پوآروی سینمایی جدید / کنت برانا و هیبتی تازه برای شمایلی آشنا

ملاقات با هرکول پوآروی جدید سینما

 

 به‌عنوان یک ژانر سینمایی، فیلم‌ پلیسی تقریبا از مد افتاده است. با این‌حال، المان‌های رازآلود موجود در مجموعه‌های تلویزیونی پرطرفدار – حتی در مورد آثار غیرداستانی مانند «ساختن یک قاتل» – ثابت می‌کنند که هنوز هم میل شدیدی به دانستن پاسخ سوالاتی از قبیل «کی چه‌کار کرد؟»، «با کدام آلت قتاله؟»، «در کدام اتاق» وجود دارد. از این‌رو، کمپانی فاکس قرن بیستم امیدوار است که بتواند برای این ژانر در سینما تماشاگر جذب کند؛ با اکران نسخه بازسازی کلاسیک معروف آگاتا کریستی، «قتل در قطار سریع‌السیر شرق»، که پاییز امسال روی پرده می‌رود.

داستانی که نسخه قدیمی آن به کارگردانی سیدنی لومت در سال ۱۹۷۴ اکران شد و علاوه بر فروش خیره‌کننده، به شش نامزدی اسکار هم رسید. کارگردانی نسخه جدید توسط کنت برانا انجام شده و مایکل گرین (خدایان آمریکایی) عهده‌دار نگارش فیلمنامه اقتباسی بوده است.

به‌تازگی نخستین تصاویر فیلم در مجله اینترتینمنت ویکلی منتشر شده است و نشان می‌دهد که گروه بازیگران همچون فیلم قبلی، لبریز از ستاره است. تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که علاوه بر خود برانا که در نقش هرکول پوارو ظاهر شده است، جانی دپ، جودی دنچ، میشله فایفر، جاش گَد، دِیزی ریدلی، پنه‌لوپه کروز، الیویا کولمَن، ویلم دفو حضور دارند. لزلی اودوم و لوسی بوینتون، دو ستاره نوظهور که به ترتیب در موزیکال «همیلتون» و فیلم «سینگ استریت» به شهرت رسیده‌اند، نیز در فیلم ایفای نقش می‌کنند.

اکران «قتل در قطار سریع‌السیر شرق» از ۱۰ نوامبر امسال آغاز می‌شود و احتمالا همین روزها باید منتظر انتشار تریلر نخست آن باشیم.

مجله دنیای تصویر

مد و مه/شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

نظرات:
اخبار برگزیده