بخش بین‌الملل جشنواره‌ی فیلم فجر آغاز به کار کرد

بخش بین‌الملل جشنواره‌ی فیلم فجر با نمایش ۳۷ فیلم‌ سینمایی، کوتاه و مستند فردا 6 اریبهشت ماه اولین روز برگزاری‌اش را سپری می‌کند.

به گزارش مد و مه،  ایسنا، در نخستین روز از برگزاری بخش بین‌الملل سی و سومین جشنواره فیلم فجر، پردیس سینمایی ملت با سه فیلم، پردیس سینمایی آزادی با ۱۲ فیلم، خانه هنرمندان با تعدادی از فیلم‌های کوتاه و سینمایی در چهار سانس و موزه سینما با چهار فیلم میزبان علاقه‌مندان، اهالی سینما، اصحاب رسانه و میهمانان خارجی جشنواره خواهد بود.

فیلم‌های سینمایی «کپی برابر اصل»، «دو مرد در شهر» و «جستجو» در پردیس سینمایی ملت به نمایش در می‌آیند.

همچنین فیلم‌های سینمایی «معلم»، «بمب‌گذار برنج»، «خاطرات پلیس»، «سیواس»، «کوچ»، «ماجراجویان برف»، «جان سودا»، «دو مرد در شهر»، «ناشناس»، «فراموش کردن پالرمو»، «رنج دوست داشتن» و «چرا من نمی‌توانم تارکوفسکی باشم؟» در پردیس سینمایی آزادی روی پرده می‌روند.

علاوه بر این فیلم‌های سینمایی «زیر شن‌های بابل»، «ناشناس»، مستند «انرژی» و مجموعه فیلم‌های هنرجویان کارگاه‌های عباس کیارستمی در خانه هنرمندان و فیلم‌های سینمایی«سالواتوره جولیانو»، «به پشت سر نگاه کن»، «نفس معصوم» و «اهل پرواز» در موزه سینما به نمایش در می‌آیند.

بخش بین‌المللی سی و سومین جشنواره فیلم فجر در اولین تجربه برگزاری مستقل خود از ۵ تا ۱۲ اردیبهشت‌ماه در تهران برگزار می‌شود.

مد و مه/شنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۴

نظرات:
اخبار برگزیده