«هرگز و همیشه انسان» اثری از شفیعی کدکنی منتشر می شود

به گزارش مد و مه، به نقل از تسنیم،«هرگز و همیشه انسان» عنوان جدیدترین اثر از محمدرضا شفیعی کدکنی است که از سوی نشر سخن برای نخستین‌بار در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه خواهد شد.

این اثر در مجموعه «میراث عرفانی» و با محوریت خواجه عبدالله انصاری و تأثیر وی بر ادب عرفانی نوشته شده است. از محمدرضا شفیعی کدکنی آثار متعددی در مجموعه مذکور منتشر شده است که از این موارد می‌توان به «دفتر روشنایی»از میراث عرفانی بایزید بسطامی، «درویش ستیهنده» از میراث عرفانی شیخ جام، «زبان شعر در نثر صوفیه» درآمدی به سبک شناسی نگاه عرفانی، «نوشته بر دریا» از میراث عرفانی ابوالحسن خرقانی و «چشیدن طعم وقت» از میراث عرفانی ابوسعید ابوالخیر اشاره کرد.

همچنین انتشارات سخن در نظر دارد تا چاپ جدیدی از کتاب‌های این پژوهشگر زبان و ادب فارسی را روانه بازار کتاب کند که از این موارد می‌توان به «مفلس کیمیافروش» و «منطق‌الطیر» اشاره کرد.

محمدرضا شفیعی ‌کدکنی در حوزه‌ شعر، تحقیق و نقد ادبی، سبک‏‌شناسی شعر فارسی و عرفان ایرانی آثار بسیاری منتشر کرده است، که از آن جمله‌اند: «قلندریه در تاریخ»، «موسیقی شعر»، «این کیمیای هستی»، «ادوار شعر فارسی»، «شعر معاصر عرب»، «منطق‌الطیر» و دفترهای شعر «از بودن و سرودن»، «هزاره‌ دوم آهوی کوهی» و «آیینه‌ای برای صداها».

مد و مه/شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

نظرات:
اخبار برگزیده